Jak zapisać się na kurs

collection_daytona_introduction_img_html_startyourengines

Od 2013 roku każda osoba zapisująca  się na kurs prawa jazdy musi pobrać numer PKK (profil kandydata na kierowcę)

Pobiera się go w starostwie zależnie od adresu zameldowania. Dla każdej kategorii pobiera się inny numer PKK. Numer ten można najwcześniej pobrać trzy miesiące przed ukończeniem osiemnastu lat (dotyczy osób nie pełnoletnich)

Dla osób z Lublina w Wydziale Komunikacji w Lublinie dotyczy to wszystkich kursantów bez tego w żadnym ośrodku nie można zacząć kursu na prawo jazdy.

Do otrzymania w/w PKK potrzebne są:

 • zdjęcie 1szt

(paszportowe lub do dowodu osobistego)

 • wypełniony wniosek

  (wypełniamy u nas lub na miejscu w urzędzie, dostępny również na naszej stronie)

 • jeżeli osoba nie jest pełnoletnia to zgoda rodzica lub opiekuna prawnego

  (druk do pobrania na naszej stronie)                                      
    kurs można zacząć trzy miesiące przed ukończeniem 18 lat.

 • badanie lekarskie

  Bez badania nie można pobrać z urzędu numeru PKK tym samym zacząć kursu. Badania u nas wykonywane są w możliwe krótkim czasie i są w cenie kursu czyli 2400 PLN (cena nie dotyczy promocji organizowanych przez Ośrodek)  Na badanie umawiamy się z lekarzem w dogodnym dla państwa terminie (patrz zakładka badanie lekarskie)

Ważne!!!

Przed zapisaniem się na badanie prosimy o telefon do naszego ośrodka

tel. +48 506-99-00-95

Oczywiście można badania zrobić we własnym zakresie w placówce, która bada kandydatów na kierowców  kategorii B (zgłaszając się do naszego ośrodka z numerem PKK) Jeśli wykonujemy badanie we własnym zakresie wtedy cena kursu jest pomniejszona o 200 PLN czyli 2200 PLN (cena nie dotyczy promocji organizowanych przez Ośrodek) Opłata za badanie jest ustawowo stała i w każdej placówce wynosi nie mniej jak 200 PLN zgodnie z rozporządzeniem. 

Jeśli szybko umówimy się na badania i otrzymamy numer PKK można zaczynać kurs zaraz po dostarczeniu w/w numeru do ośrodka      (wysyłają go chociażby SMS)

Czyli od Państwa zależy kiedy zapiszecie się na kurs

 

Egzamin państwowy można zdać 30 dni przed ukończeniem osiemnastego roku życia a prawo jazdy odebrać dopiero po osiągnięciu wymaganego wieku.

JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ ZWIĄZANĄ Z PROFILEM PKK W CZASIE COVID-19

Wniosek można złożyć osobiście w Wydziale Komunikacji przy ulicy Czechowskiej 19 A lub Biurze Obsługi Mieszkańców. Przygotowana jest urna do której należy wrzucić dokumenty w zamkniętej kopercie. Wniosek należy wydrukować obustronnie, zachowując poprawny szablon tzn. nie może być wydruk “do góry nogami”. Jeśli osoba nie chce przychodzić osobiście do Wydziału Komunikacji lub Biura Obsługi Mieszkańców prosimy przesłać: – wypełniony wniosek,

- fotografię;

- orzeczenie lekarskie;

- wypełnioną zgodę na przetwarzanie danych osobowych;

- jeśli osoba nie ma 18 lat – zgodę rodziców.

na adres:

Urząd Miasta Lublin Wydział Komunikacji ul. Czechowska 19 A 20-072 Lublin Odbiór osobisty PKK na tę chwilę jest niemożliwy. Wobec tego do wniosku należy dołączyć prośbę o wysłanie nr PKK na adres e-mail ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju. Następnie nr PKK zostanie przesłany na adres e-mail wskazany we wniosku.

 DOKUMENTY DO POBRANIA

Oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną

wniosek o wydanie prawo jazdy

zgoda rodzica lub opiekuna prawnego

OŚWIADCZENIE O PRZESŁANIE PKK

Cała procedura obwiązuje w każdym ośrodku na terenie całego kraju.

UWAGA!!!

Dla osób zameldowanych w innym województwie a np. uczących lub pracujących w naszym mieście

!!! NIE DOTYCZY OKRESU EPIDEMII COVID-19 !!!

Taka osoba musi za pomocą poczty (polecony priorytet) lub firmy kurierskiej wszystkie w/w dokumenty przesłać do swoich bliskich, którzy mogą złożyć  dokumenty w Państwa imieniu do starostwa (urzędu komunikacji) Wniosek musi być wypełniony co ważniejsze podpisany. Dostarczenie dokumentów przez najbliższych nie wymaga pełnomocnictwa i jest bezpłatne. Jeśli natomiast składa w waszym imieniu dokumenty osoba nie z najbliższej rodzinny wtedy potrzebne jest wypełnione pełnomocnictwo (w naszym ośrodku otrzymacie państwo stosowny gotowy do wypełnienia druk) Za złożenie pełnomocnictwa urząd pobiera opłatę około 30 PLN. Następnie nawet za pomocą SMS ktoś przesyła państwu  numer, który przynosi się do ośrodka lub także za pomocą SMS przekazuje się w celu zapisania się na kurs.

Istnieje jeszcze jedna możliwość załatwienia sprawy dla w/w osób

Można po prostu złożyć takie dokumenty w naszym urzędzie miasta w Lublinie w wydziale komunikacji, który to przesyła drogą pocztową          w waszym imieniu dokumenty a po nadani numeru PKK drogą pocztową  wraca do naszego urzędu w Lublinie. Niestety trwa to bardzo długo nawet do miesiąca.

Pierwsza opcja jest dużo prostsza i co najważniejsze szybsza do załatwienia formalności w urzędzie.

 Osoby,  które uczestniczyły w kursie kat B i go ukończył i nie zdał egzaminu państwowego przed wejściem nowych przepisów

z dnia 19 stycznia 2013 r.

Osoby takie by uczestniczyć w szkoleniu uzupełniającym (doszkalającym) i chcących zapisać się na egzamin państwowy muszą uprzednio zgłosić się po numer PKK do swojego starostwa tzn,  że każda osoba przystępująca do egzaminu w WORD musi mieć nadany odpowiedni numer PKK

Jeśli macie Państwo jakieś pytania prosimy o kontakt

Na pewno pomożemy by ułatwić Państwu przejście przez całą urzędniczą procedurę

!!! ZAPRASZAMY !!!